AGRO-TOM Producent Maszyn Rolniczych
Facebook YouTube instagram
15 LAT NA RYNKUPobierz katalog

XX Agro-Show 2018

01-09-2018

Serdecznie zapraszamy w terminie 20-23 września na XX edycję targów Agro-Show która odbędzie się w Bednarach k. Pobiedzisk

Na tegorocznej wystawie zostaną zaprezentowane następujące nowości :

 

SIEWNIK DO UPRAWY UPROSZCZONEJ ATSU

Modułowy siewnik ATSU do siewu w systemie uproszczonym o szerokości roboczej 3m. Siewnik doskonale nadaje się do pracy po orce, w mulcz oraz w ściernisku.

ATSU pozwala na siew nasion z jednoczesnym podsiewem nawozu dostosowując głębokość do indywidualnych potrzeb, zapewniając przez to oszczędność czasu, przejazdów na polu i redukcję kosztów pracy.

Maszyna jest wyposażona w :

-sekcję talerzy uprawowych fi 510mm,

– 12 redlic wysiewu nawozu,

-wał oponowy,

-zgrzebło wyrównujące,

-24 redlice do wysiewu nasion z talerzami i kołami kopiującymi o średnicy 320mm oraz znacznikami ścieżek technologicznych przedwschodowych.

Zbiornik nawozu i nasion ma pojemność 5 tys. litrów przedzielonych w układzie 60/40. Ponadto zbiornik nawozu wykonany został z blachy kwasoodpornej. Może być łatwo napełniany zarówno z ?big-bagów?, jak i ładowarką teleskopową.

Atutem maszyny jest tylny układ zawieszenia maszyny TUZ co pozwala na szybki demontaż modułu siewnego talerzowego i montaż siewnika punktowego.

Tym samym ATSU staje się bardziej uniwersalnym sprzętem wykorzystywanym w nowoczesnym rolnictwie.

Siewnik ATSU jest maszyną w pełni kompatybilną z systemem ISOBUS co sprawia, że maszyna jest prosta w obsłudze, gdzie operator ma całkowitą kontrolę nad wszystkimi parametrami podczas pracy.

PŁUG DSL 

Pług o zwartej lekkiej konstrukcji spawanej wykonanej ze stali węglowej wyższej jakości, zapewniającej odpowiednią sprężystość oraz wytrzymałość podczas pracy.

Pług DSL z uwagi na swoją lekką konstrukcję dedykowany jest dla ciągników o mniejszej mocy.

Wyposażony jest w korpusy płużne, odkładnice pełne cylindroidalne przeznaczone dla wszystkich rodzaji gleb dającej spulchnienie w postaci gruzełkowatej. Elementy robocze posiadają możliwość regulacji szerokości. Pozwala to na optymalne dobranie odpowiedniej szerokości do głębokości wykonywanej orki. Wszystkie elementy robocze wykonane są z stali borowej hartowanej.

Rozsiewacz nawozów RNHW XL 

System RNHW XL znacząco usprawnia proces nawożenia przez zwiększeniem kontroli nad dawkowaniem. Elektryczne systemy ułatwiają regulacje i optymalizację całego procesu. Uzyskiwane dane z panelu sterującego usprawniają analizę i planowanie dalszych prac. Osłony wykonane ze stali kwasoodpornej połączone z gumowymi elementami tworzą ochronę dla wewnętrznych elementów maszyny.

Składowe systemu:

a) Moduł wagowy – osadzony na osobnej ramie łączony z rozsiewaczem w prosty sposób tworząc spójną całość,

b) Elektryczny system regulacji zasuwy,

c) Komputer sterowniczy – pozwalający w łatwy i przejrzysty sposób zarządzać systemem rozsiewania,

d) Osłon ze stali kwasoodpornych ? tworzące ochronę istotnych elementów maszyny.


Zalety systemu:

a)Umożliwia ustawianie dawki,

b)Sprawdzanie masy zasypu,

c)Obliczanie zużycia nawozu,

d)Regulowanie i optymalizację zużycia nawozu.