AGRO-TOM Producent Maszyn Rolniczych
Facebook YouTube instagram
15 LAT NA RYNKUPobierz katalog

Zestaw uprawowo-siewny SPT RS

Zestaw uprawowo-siewny SPT to konstrukcja ekonomiczna i nowoczesna, spełniająca wymogi najbardziej korzystnego siewu. SPT jest to siewnik pneumatyczny. Sekcja uprawowa siewnika nabudowana składa się z agregatu talerzowego wyposażonego w talerze 510 mm zamontowany na piastach bezobsługowych oraz wału oponowego ułatwiającego transport maszyny. Zestaw przeznaczony jest do wysiewu nasion zbóż, roślin motylkowych, traw.

Z powodzeniem można wysiewać nim zboża oraz rośliny o małych nasionach np. rzepak. Może pracować na glebach lekkich, średnich i średniozwięzłych: na glebach o płaskiej powierzchni, niezakamienionych, o pochyłości stoku do 10°. Zestaw uprawowo-siewny SPT RS wyposażony jest w system wysiewający posiadający dmuchawę napędzaną hydraulicznie oraz zbiornik o pojemności 1200l.

Zestaw wyróżnia się precyzyjnym systemem dozowania i doprowadzania nasion, jak również równomiernym rozłożeniem ziarna. Wyposażony w redlice talerzowe z kołami kopiującymi, które wpływają na lepsze utrzymanie warunków głębokości wysiewu.

Dodatkowo zestaw można wyposażyć w wał dogniatający montowany na dyszlu.

Zestaw uprawowo-siewny SPT  występuje w wersji półzawieszanej , dzięki temu maszyna jest bardziej wszechstronna i może współpracować z mniejszymi maszynami. Zestaw dostępny jest w 2 szerokościach: 3.0 m oraz 4.0 m.

Model SPT RS 3.0SPT RS 4.0
Szerokość [m]3.04.0
Liczba talerzy 2432
Średnica talerzy redlicy[mm]320
Waga [kg]44005500
Pojemność [l]1200
Zapotrzebowanie mocy [KM]140-200180-220
Redlicatalerzowa
Wyposażenie standardowePneumatyczny transport nasion, podest załadunkowy, aparat wysiewający: normal/micro napędzany elektrycznie, terminal Müller-Elektronik, redlica dwurzędowa z kołem kopiującym, oświetlenie, sito zbiornika, plandeka rolowana, ścieżki technologiczne, ścieżki przedwschodowe, centralny docisk redlic talerzowych mechaniczny, piasty bezobsługowe, ekrany pływające
Wyposażenie dodatkowewał dogniatający montowany na dyszlu
Wały doprawiająceoponowy
Uwaga! Podane wagi są orientacyjnie, ulegają zmianie w zależności od wyboru wyposażenia.