AGRO-TOM Producent Maszyn Rolniczych
Facebook YouTube instagram
Producent Maszyny Rolniczej Roku 2017Pobierz katalog

Kompaktowy Agregat Uprawowy – UP

Kompaktowy Agregat Uprawowy – UP

Agregat jest przeznaczony do przedsiewnej uprawy gleby głównie po orce. Agregat bardzo dobrze sprawdza się w wymagających warunkach, kiedy na polu mamy zwięzłą i zbryloną glebę , która wymaga dokładnej uprawy oraz pozostawienia bardzo równej powierzchni pola.

Najczęściej zaleca się jego stosowanie pod rośliny wymagające dokładnej obróbki gleby takie jak: burak cukrowy, rzepak, kukurydza, warzywa oraz inne rośliny uprawne.

Bardzo dobre parametry pracy zawdzięcza swojej dużej masie oraz szerokiemu wachlarzowi zastosowanych w nim narzędzi uprawowych. Patrząc od przodu maszyny w wersji podstawowej mamy następujące elementy robocze: włóka wyrównująca ze zmienną wysokością pracy i regulowanym katem natarcia, wał płaskownikowy o średnicy 370 mm, 3 rzędy redlic z gęsiostópkami, drugi wał płaskownikowy o średnicy 370 mm, druga włóka wyrównująca, wał crosskill. Wszystkie wały są zamontowane na piastach bezobsługowych co znacznie skraca i ułatwia przygotowanie maszyny do pracy.

Konstrukcja agregatu podczas pracy opiera się na wałach płaskownikowych. Głębokość pracy regulujemy zmieniając położenie redlic.

W wyposażeniu dodatkowym mamy możliwość wymiany elementów roboczych. Między innymi: wały płaskownikowe mogą być wymienione na wały rurowe ( dobrze się sprawdza na lżejszych glebach, maszyna nie zapada się w glebę), gęsiostópka może być zastąpiona redlicą SU lub redlicą prostą, wał crosskill może być w wersji tandem. Maszyna może być wyposażona w wózek ze sprzęgiem do siewnika. Dodatkowo maszyna w wersji z wózkiem ma oświetlenie w standardzie. W wersji zawieszanej oświetlenie drogowe jest w opcji. Wózek transportowy ma koła 400/60 – 15,5 .

Agregat występuje w wersji zawieszanej lub półzawieszanej. Dostępne szerokości robocze to 2,5m; 3,0m; 3,5m; 4,0m.

 

ModelUP 2.5UP 3.0UP 3.5UP 4.0
Szerokość [m]2,533,54
Liczba zębów14161922
Waga [kg]1300150019002100
Zapotrzebowanie mocy [KM]80-10090-100100-120120-140
Typ redlicyRedlica gęsiostópka lub wzmacniany ząb sprężynowy z redliczką 32x12, ząb prosty 32x10 z wzmocnieniem
Wyposażenie standardoweWały na piastach bezobsługowych
Wyposażenie dodatkoweWózek z dyszlem, sprzęgiem do siewnika, oświetleniem i błotnikami, hydrauliczna regulacja pracy, przedłużka dyszla, spulchniacze śladów ciągnika, wał tandem crosskill
Uwaga:Opcja spulchniaczy może występować tylko w komplecie z wózkiem i dyszlem