AGRO-TOM Producent Maszyn Rolniczych
Facebook YouTube instagram
Producent Maszyny Rolniczej Roku 2017Pobierz katalog

Brona talerzowa/Ciężki agregat talerzowy GTH XL

Ciężki agregat talerzowy GTH XL został skonstruowany dla najbardziej wymagających warunków gwarantując najwyższe parametry pracy. Głównym zadaniem agregat talerzowego GTH XL jest uprawa ściernisk po zbożach lub kukurydzy, mieszania dużej ilości resztek pozostawionych na polu np. po warzywach, trwałych użytków zielonych, nieużytków lub nawozów naturalnych.

Ciężki agregat talerzowy GTH XL gwarantuje odpowiednie przygotowanie pola. Od odpowiedniej obróbki gleby zależy prawidłowy wzrost roślin.. Praca agregatem charakteryzuje się równomierną głębokością i wysoką jakością kruszenia gleby. Dzięki zastosowaniu talerzy o średnicy 620 mm oraz zamocowaniu ich na grządzieli pod odpowiednim kątem maszyna równomiernie podcina glebę oraz nie ma problemów z wchodzeniem w ziemię. Już przy 7 cm głębokości pracy cała powierzchnia ziemi jest równomiernie podcięta. Dzięki możliwości wyboru wału, możemy dostosować maszynę do różnych warunków

Ciężki agregat talerzowy GTH XL jest sprzętem wysokiej jakości, charakteryzuje się prostą i trwałą budową. Wysokiej jakości bezobsługowe łożyska gwarantują bezawaryjną i długotrwałą eksploatację agregatu. Agregat może być wyposażony w siewnik poplonów – pneumatyczny, dmuchawa jest napędzana silnikiem elektrycznym lub hydraulicznym z sieci ciągnika, siew poplonów to jeden ze sposobów wzbogacania gleby w cenną materię organiczną.  Siewnik nieznacznie zwiększa masę, nie wpływa więc na zużycie paliwa, a tym samym wysiew poplonu nie generuje żadnych kosztów poza zakupem samych nasion.

Zalety maszyny:

Doskonałe właściwości penetracyjne maszyna GTH XL zyskuje dzięki dużej masie własnej.

– Duży rozmiar powcinanych talerzy o średnicy 620 mm i grubości 6 mm pozwala maszynie osiągnąć głębokość roboczą uprawy do 15 cm -dzięki kombinacji położenia talerzy i jej kąta pochylenia zwiększono do maksimum zagłębianie się narzędzia w ziemi nawet na bardzo ciężkich ziemiach. Idealne zagłębianie się talerzy w glebie oraz duży kąt talerzy umożliwia spulchnianie ziemi nawet w przypadku płytkiej pracy na głębokości już 7 cm.

-Odległość między dwoma rzędami talerzy wynosi 1020 mm, co gwarantuje pracę bez zapychania, nawet przy dużych ilościach masy organicznej na polu.

– Grządziele w agregacie GTH XL umocowane są bezpośrednio pod elementami amortyzującymi co przekłada się na doskonałe efekty pracy szczególnie w ciężkich warunkach

-Dzięki spulchnianiu gleby na całej szerokości, nawet na płytkich uprawach, GTH XL umożliwia obniżenie zużycia mocy i paliwa.

– Zabezpieczenie gumowe wykonane z najlepszej jakości materiałów zapewnia jednolity nacisk talerzy.

– Kroje talerzowe zastosowane po bokach ,maszyny pomagają w utrzymaniu masy w szerokości narzędzia, zapobiegając powstawaniu bocznych nasypów.

– Centralne umieszczony wózek wpływa na stabilną jazdę na drodze oraz pracy maszyny w terenie – maszyna wyposażona jest w oświetlenie led oraz błotniki.

– Układ półzawieszany odciąża ciągnik i gwarantuje większe bezpieczeństwo jazdy po drogach, nawet przy szerokości 6 m

– Precyzyjną kontrolę głębokości zapewniają wały doprawiające .

– GTH XL wyposażone są również w koła przednie stabilizujące przez co odciążają ciągnik i wpływają na płyną pracę maszyny.

– Zastosowanie uszczelnień kasetowych w łożyskach zapewnia optymalną ochronę przed wilgocią oraz ochronę przed wnikaniem pyłów.

– Możliwość zamontowania siewnika poplonów -siewnik nieznacznie zwiększa masę, nie wpływa więc na zużycie paliwa, a tym samym wysiew poplonu nie generuje żadnych kosztów poza zakupem samych nasion (uprawa i siew w jednym przejeździe). Dodatkowe zalety siewnika polonów zamontowanego na ciężkiej bronie talerzowej to: precyzyjny siew i wysoka wydajność, możliwość zmiany dawki z kabiny ciągnika podczas siewu, mniejsze koszty uprawy, równy rozkład  na całej szerokości robocze

 

 

ModelGTH XL 4.0GTH XL 4.5GTH XL 5.0GTH XL 6.0
Szerokość [m]44,556
Liczba talerzy [szt.]32364048
Średnica talerzy [mm]620
Typy zabezpieczeńGTH XL – zabezpieczenie gumowe
Masa [kg]5000550065008000
Zapotrzebowanie mocy [KM]140-180160-200200-250250-320
RamaHydraulicznie składana – System H
Wyposażenie standardTalerze na piastach bezobsługowych, wały na piastach bezobsługowych, boczne kroje talerzowe, wózek z dyszlem, błotniki, oświetlenie, hydrauliczna regulacja głębokości, koła stabilizujące, dyszel regulowany hydraulicznie, hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne , hydrauliczne zabezpieczenie ramy do transportu, sterowanie elektryczno-hydrauliczne, zaczep kulowy/oczkowy/belka zaczepowa -standard do wyboru
Wały doprawiające - na piastach bezobsługowych w standardziewał gumowy, daszkowy,ceownikowy, dyskowy, gumowym, ceownikowym tandem, tandem rurowo-płaskownikowy
Wyposażenie dodatkoweŁożyska SKF, talerze marki OFAS,

RODO

Szanowni Państwo.
Informujemy, że: administratorem Pana/Pani danych osobowych jest firma AGRO – TOM Tomasz Kaniewski z siedzibą Błonie 46 63-860 Pogorzela, firma powołała administratora bezpieczeństwa informacji w osobie Pana Tomasza Kaniewskiego , kontakt: sekretariat@agro-tom.eu dane osobowe są przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Pana/Panią zgody w celu, który wynika ze skierowanej do nas korespondencji mailowej, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych mogą być firmy kurierskie, dane osobowe będą przetwarzane przez okres, który jest niezbędny do udzielenia odpowiedzi na skierowaną do nas korespondencję lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie, ma Pan/Pani prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, prawo do sprostowania danych, prawo żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, zgoda na przetwarzanie danych może być przez Pana/Panią wycofana w każdym momencie, ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do nawiązania kontaktu z firmą AGRO – TOM Tomasz Kaniewski