AGRO-TOM Producent Maszyn Rolniczych
Facebook YouTube instagram
15 LAT NA RYNKUPobierz katalog

Brona talerzowa/Agregat talerzowy AT RS

Brona talerzowa/Agregat talerzowy AT RS -półzawieszany z wałem oponowo-transportowym
Brony talerzowe  są przeznaczone do wykonywania podorywek pól po zbiorach płodów rolnych, oraz do uprawy i doprawiania roli – wszystkich typów gleb. Brona spełnia swoją rolę przy podstawowej uprawie gleby i uprawach przedsiewnych. Agregat sprawdza się zwłaszcza na glebach lekkich i średniozwięzłych, pod wysiew zbóż.

Brona jest sprzętem wysokiej jakości, charakteryzuje się prostą i trwałą budową.

Wyposażona jest w wał oponowo-transportowy, który poza funkcja doprawiającą w czasie pracy spełnia tez funkcję jezdną podczas transportu zestawu na pole, dwa rzędy talerzy o średnicy 510 lub 560 mm, wał oponowo-transportowy, hydrauliczną regulację głębokości pracy maszyny, hydropak do sprzęgnięcia z siewnikiem, osłony boczne, dyszel transportowy, skrobaki kół, piasty bezobsługowe.

Agregat AT RS występuję w szerokościach: 2,5 m; 3 m; 4 m. Zapotrzebowanie mocy  w zależności od wyposażenia i szerokości mieści się w granicach od 70 KM do 130 KM.

Dzięki zastosowaniu wału oponowego praca broną talerzową zagregatowaną z siewnikiem stała się możliwa dla ciągników o mniejszej mocy i niskiej masie własnej. Jest to świetne rozwiązanie dla gospodarstw, które nie posiadały do tej pory ciężkiego sprzętu a ich gleba wymaga uprawy przedsiewnej i pożniwnej wykonywanej brona talerzową.

ModelAT RS 2.5AT RS 3.0AT RS 4.0
Szerokość[m]2,534
Liczba talerzy[szt.]202432
Waga[kg]190021002600
Zapotrzebowanie mocy [KM]70-9090-110110-130
Średnica talerzy[mm]510 lub 560
Wyposażenie standardPiasta bezobsługowa, boczne osłony, skrajne talerze regulowane, talerze, wały na piastach bezobsługowych
Wyposażenie dodatkoweSprzęg do siewnika (hydropak) – System S , Włóka hydrauliczna, oświetlenie, łożysko SKF, talerze marki OFAS,
Uwaga! Podane wagi maszyn są orientacyjne, ulegają zmianie w zależności od wyboru wyposażenia.